Rekolekcje

Papież Franciszek w swojej adhortacji Evangelii Gaudium napisał:

„Zachęcam wszystkich chrześcijan, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajdują, by odnowili już dzisiaj swoje osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, albo chociaż podjęli decyzję, by być gotowymi na spotkanie z Nim, na szukania Go nieustannie każdego dnia. Nie ma powodów, dla których ktoś mógłby uważać, że to zaproszenie nie jest skierowane do niego, ponieważ «nikt nie jest wyłączony z radości, jaką nam przynosi Pan».”


Chcemy, aby nasze Centrum Zmartwychwstania stało się jednym z miejsc na mapie Kościoła, które umożliwia owe spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym. Dlatego proponujemy szereg różnych rekolekcji skierowanych do różnych grup w Kościele. Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją duchowych ćwiczeń.

Zapraszamy Siostry zakonne, Kapłanów, Świeckich! Już modlimy się za tych, którzy będą przeżywać u nas czas rekolekcji, aby był dla nich czasem łaski i duchowej odnowy!

„Pan nie zawiedzie tego, kto zaryzykuje, by uczynić mały krok w kierunku Jezusa. Przekona się wówczas, że On już na niego czekał z otwartymi ramionami. Jest to sposobna chwila, by powiedzieć Jezusowi Chrystusowi: «Panie, pozwoliłem się oszukać, znalazłem tysiąc sposobów, by uciec przed Twoją miłością, ale jestem tu znowu, by odnowić moje przymierze z Tobą. Potrzebuję Cię. Wybaw mnie ponownie, Panie, weź mnie w swoje odkupieńcze ramiona».”
(Franciszek, Evangelii Gaudium)

 

Proponujemy:

Komentowanie jest wyłączone.