Liturgia Wschodnia

Zmartwychwstańcy

rozpoczęli swoją misję w Bułgarii w 1863 r. na wyraźne polecenie papieża bł. Piusa IX. Już od 150 lat posługują katolikom obrządku wschodniego i łacińskiego w apostolacie parafialnym i edukacyjnym. Obecnie zmartwychwstańcy pracują w Warnie, Burgas, Szumen i Małko Tyrnowo.

Z kolei do Lwowa zmartwychwstańcy przybyli w 1880 r. Tam przez wiele lat służyliśmy Ukraińcom (Rusinom) i Polakom obu obrządków katolickich oraz pracowaliśmy nad pojednaniem tych narodów. Obecnie na Ukrainie zmartwychwstańcy posługują we Lwowie i Samborze.

Dzisiaj nie brakuje w naszej zmartwychwstańczej rodzinie pasjonatów Liturgii w obrządku wschodnim. W 2010 roku została poświęcona  przez Katolickiego Apostolskiego Egzarchę, Biskupa Christo Proykov’a w naszym Centrum Resurrectionis kaplica rytu bizantyjsko-bułgarskiego. Została ona wykonana przez ówczesnych kleryków a dziś księży Marcina Ćwieka CR, Mikołaja Lipitaka CR i Michała Szlachciaka CR

W kaplicy św. Jozafata Kuncewicza sprawowana jest Boska Liturgia Świętego Jana Chryzostoma. Organizujemy także rekolekcje z pisaniem ikon, na które serdecznie zapraszamy!

 

Komentowanie jest wyłączone.