Kurs Emaus

W dniach 22-24 lutego w Centrum Resurrectionis w Krakowie przeprowadziliśmy kurs Emaus. Spotkaliśmy się w gronie 40 osób, by przez cały weekend rozmawiać o Słowie Bożym.

To był niesamowity czas działania Boga – zarówno dla uczestników, jak i ekipy. On jak zwykle nas nie zawiódł i przez cały weekend mówił do nas przez swoje Słowo. Co najważniejsze, doświadczyliśmy, że Biblia to nie jest książka jak każda inna. To Bóg jest w niej obecny i można Go poznać – wystarczy czytać i otworzyć serce.

Oto wypowiedzi uczestniczek, które chciały się podzielić doświadczeniem tego kursu:

Joanna 18 lat

„Poznałam i zrozumiałam, że Słowo Boże jest naszym przyjacielem, który zawsze powinien być blisko. Że możemy go zabierać w miejsca, do których idziemy. W Słowie Bożym jest wielka miłość i sens życia. Teraz chcę zaprzyjaźnić się ze swoim Słowem i słuchać Go. Chcę Nim żyć, żeby mnie przemieniało. Będę mówić innym o tym, jak Słowo jest ważne.”

s. Ewa CSFN

„Ten kurs to było podsumowanie mojego doświadczenia relacji ze Słowem Bożym. Owocem tego jest wielka wdzięczność Bogu za to, że mówił i mówi do mnie w swoim Słowie, że zniża się do mnie, mimo że nie jestem tego godna.”

Komentowanie jest wyłączone.