Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa

Uroczystą procesją z palmami w Niedzielę Meki Pańskiej rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. Dla zmartwychwstańców nadchodzące dni stanowią szczególny czas przeżywania nie tylko najważniejszych wydarzeń  chrześcijaństwa ale zarazem są one treściami naszego charyzmatu i misji:

„Jesteśmy przekonani, że w miłości swojej Ojciec powołuje nas do nawrócenia: do osobistego zmartwychwstania w jedności z Jezusem, do nowego życia przepełnionego mocą Jego Ducha. Umieramy samym sobie wraz z Jezusem, kiedy oddajemy nasze życie Ojcu, wyrzekając się wszystkiego, co nas od Niego oddziela. Moc Ducha formuje w nas Chrystusa i pobudza, aby miłością odpowiedzieć na ogromną miłość Ojca w stosunku do nas.”

Jezus w wielkoczwartkowy wieczór wskaże nam nogi, które trzeba umywać w ciągu roku, schylać się do cudzego brudu i biedy pozwalając najpierw Jezusowi nazwać nas przyjaciółmi i umyć nasze nogi. Staniemy przy Jezusie z Ogrodu Oliwnego w Jego samotności, rozterkach i w nocy życia oraz zdobywać będziemy najtrudniejszą górę świata Golgotę, aby nie zdezerterować na naszych osobistych drogach krzyżowych i nie uciec z naszych życiowych „Ogrójców”. Trwać będziemy w wielkosobotniej ciszy i w pozornej nieobecności Boga, który zdobywa otchłanie, aby wydobywać nas z grobów śmierci i wyprowadzać ze cmentarzy ku życiu. Wielki Tydzień to droga duchowa, to preludium do osobistej paschy…

„Zgromadzenie Zmartwychwstania głosi Misterium Paschalne i daje o Nim świadectwo.”

Komentowanie jest wyłączone.